WordPress Temel Bilgiler

WordPress Dersleri
Arduino Dersleri

WordPress Nedir ve Nasıl Kullanılır?

     Wordpress nedir? Son derece esnek ve kullanılışlı bir CMS(İçerik Yönetim Sistemi)dir. Sıklıkla kullanılan wordpress profesyonel site tasarımları için fazlaca tercih ediliyor. Sevgili dostum 🙂 Bu web sitesinde sana wordpress ile ilgili kaynaklar sunacağım fakat udemy üzerinde “Sıfırdan en ince ayarlarına kadar profesyonel wordpress site” adında bir kursum mevcut ve oldukça geniş yelpazede öğrencilerim var. Bir kısmını burada ücretsiz sunarak insanları wordpress hakkında bilgilendirmeye çalışıyorum.

     Wordpress giriş; wordpress site kurmak için belli başlı şeylere ihtiyacınız olacak. WordPressi indirmek ve bilgisayara kurmak için her türlü yolu videolarımda anlatıyorum. İlk videom wordpress hakkında temel düzeyde ki bilgiler. 

İstemediğin kadar fazla wordpress tema çeşitliliği mevcut. Buda wordpress blog sitesi, business site ve daha bir çok kategori site yapma imkanı demek.

Var örneğin joomla ve drupal. Yalnız wordpress eklenti ve wordpress tema diye google üzerinde arattığınızda karşınıza çıkan onlarca içerik varken diğerlerinde biraz daha kısıtlı olduğunu söylemekte fayda varç